Будівля Центру соціально-психологічної реабілітації у м. Коростені

Центр соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені надає послуги психологічної допомоги для переселенців.

Наше місто розпочало приймати переселенців. Першими прибули кримчани, а після подій на Сході – із Луганської і Донецької областей. Наразі, за інформацією міськогоуправління праці та соціального захисту населення зареєстрованобільше 767 переселених громадян( з яких більше 400 дорослих і 300 дітей).
Існує багато проблем, з якими зіштовхнулись вимушені переселенці. Попри всі побутові складнощі, основна проблема - у "регіональних міфах", ксенофобії, тому налагодження діалогу в громаді дає можливість розв’язання багатьох проблем, зокрема й побутових.

Саме зараз дуже важливо не упустити час та вчасно прийти на допомогу тим, хто цього потребує найбільше.  Для роботи з різними категоріями населення вироблена концепція діяльності кожного спеціаліста зокрема та установи в цілому.

 Всі вимушені переселенці потребують різного виду допомоги (психологічної, медичної, інформаційної, соціальної та інше.). Завданням Центру у даній ситуації є охоплення соціальною роботою всіх переселенців та сприяння у вирішені їх потреб, проблем, надання кваліфікованої допомоги у межах компетенції, особливу увагу приділяючи дітям, які є найбільш вразливою категорією, яка піддається впливу несприятливих умов.

       Велика увага   приділяється ГО «Добротвор», яка була створена в м. Коростені.ГО "Об'єднання вимушених переселенців Донбасу "ДОБРОТВОР" створено рішенням загальних зборів засновників  24 січня 2015 р. (зареєстровано у ДРС 16.02.2015 р.) з числа переселенців (ВПО) з метою захисту прав, свобод і законних інтересів її членів та інших переселенців, біженців або осіб з іншим законодавчо врегульованим статусом, що були вимушені покинути, покидають чи покидатимуть місця свого постійного проживання, сприяння щодо забезпечення їх законних потреб та запитів, здійснення координації дій, спрямованих на реалізацію громадянами своїх прав і свобод, гарантованих Конституцією, законами та іншими нормативними актами органів центральної влади і місцевого самоврядування України.Постійними відвідувачами нашого закладу стали вимушені переселенці зі Сходу.У Центрі зайнятості наші спеціалісти постійно проводять  заняття з тимчасово переміщеними особами « Адаптація до нових умов життя».  У березні 2016 року в залі засідань міськвиконкому відбувся круглий стіл на тему: «Актуальні проблеми внутрішньо переміщених осіб та шляхи їх подолання».Фахівець зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ  доповіла про набутий досвід і можливості Центру  СПР населення  стосовно вирішення проблем ВПО.

 ГО «Об'єднання вимушених переселенців Донбасу  «ДОБРОТВОР» в особі голови  дуже високо оцінили ту роботу, яку проводив Центр  з першого дня прибуття  вимушених переселенців в місто Коростень та Коростенський район. Було наголошено, що  завдяки роботі Центру в місті Коростені ВПО змогли адаптуватись та стати активними членами громади міста Коростень.