Будівля Центру соціально-психологічної реабілітації у м. Коростені

Інформуємо учасників АТО Народиччини

     Існує чимало програм та проєктів, які направлені на соціальний захист учасників АТО. Проте дуже часто виникають питання через незнання тієї чи іншої інформації. Центр  соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені  надає різні послуги, куди входять соціальна, психологічна, правова, спортивно-оздоровча допомога вразливим категоріям населення. Одним із видів є інформаційно-просвітницька допомога. Згідно плану діяльності закладу одним із форм є виїзна робота. А це взаємодія  з державними установами, спеціалістами служб соціального захисту населення, громадськими організаціями, що передбачає проведення семінарів, робочих зустрічей, «круглих столів», де обговорюються питання соціального захисту учасників АТО та УБД.

     Цього разу ми завітали до селищної ради смт. Народичі. 17 липня було організовано і проведено «круглий стіл» для учасників АТО ГО «Учасники АТО Народиччини» на тему: «Основні програми та проєкти соціального захисту учасників АТО».

 Основне завдання даного заходу було ознайомити демобілізованих бійців про діяльність Центру СПР,  пріоритетні програми: всеукраїнські, регіональні, місцеві, які спрямовані на соціальний захист ветеранів війни.

 До відома присутніх було представлено детальну інформацію по Всеукраїнських програмах «Соціальна картка учасника АТО» та «Сила права», і що дані програми їм пропонують. Демобілізовані бійці виявили бажання брати участь в цих програмах, заповнили анкети та заяви.

 Наприкінці зустрічі було розповсюджено інформаційні буклети та листівки, які дають вичерпну інформацію про пільги та переваги участі в цих програмах.

Учасники АТО виявили побажання,  щоб подібні зустрічі відбувалися частіше, щоб можна було кожного разу отримувати нову інформацію.

 

 

 

 

 

 

 

Спеціаліст ЦСПР –Віра Гис

Памяті Героїв Небесної Сотні

20 лютого у Центрі соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені фахівцем закладу була проведена Година Пам’яті з метою вшанування Героїв Небесної сотні  для вихованців загальноосвітніх шкіл,  членів сімей  демобілізованих бійців та запрошених учасників АТО/ООС.

 Непроста, хвилююча атмосфера панувала під час зустрічі, адже доводилось пригадувати ті болючі спогади, коли 6 років тому сталася та страшна трагедія для всього українського народу, віддати шану  загиблим під час Єврореволюції, Революції Гідності, як її називають у народі.

Ми пригадали всіх Героїв Небесної Сотні поіменно, серед яких також був і житель м. Коростеня –Сергій Кемський. Надзвичайно важко було розповідати дітям про ті переживання та біль матері Героя, через які вона пройшла, втративши сина.

У цей день ми згадували тих, хтозагинув у боротьбі за кращу Україну – Героїв Небесної Сотні та Героїв, що полягли на сході. Кожен з нас має пам’ятати, що саме завдяки їм ми не втратили державність і маємо шанс щодня ставати кращими. Їх жертва не має бути марною. Кожен з нас має змінитися: змінюючи себе, ми змінюємо Україну.

Дуже важко жити в часи змін.  Але своїм бажанням змін українці заслужили на те, щоб жити в європейській сім’ї на рівні з іншими європейськими народами. Ми маємо спільно будувати Україну – нову європейську Україну! Ми повинні пам’ятати, що наша сила – у вірі і єдності!

Даний захід для підростаючого покоління прищеплює любов до Батьківщини, виховує патріотичну свідомість,  розвиває бажання стати гідними громадянами України, беручи приклад з наших Героїв.

 

 

 

 

 

 

 

Віра Гис –спеціаліст ЦСПР населення

 у м. Коростені

Соціально-психологічна підтримка військовослужбовців

Центр соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені надає соціальну, психологічну, інформаційну, навчально-просвітницьку та юридичну допомогу вразливим категоріям населення. Спектр нашої діяльності також поширюється і на військовослужбовців строкової служби. З цією метою фахівцями нашої установи була розроблена програма «Соціально-психологічна підтримка військовослужбовців», в рамках якої було організовано та проведено 3 тренінгових заняття 07 червня (2 заняття) та 13 червня.

Перша зустріч відбулася для військовослужбовців у військовій частині, яка знаходиться  в Коростенському районі з метою формування сприятливого соціально-психологічного клімату. В процесі заняття були проведені тренінгові вправи, в яких із задоволенням брали участь військові. Серед форм роботи були використані: мозковий штурм, діагностика, інформаційні повідомлення про соціально-психологічний клімат, можливість вирішення конфліктів та подальше спілкування без них. Солдати мали можливість діагностувати свою стратегію з питань вирішення конфліктів.

Друга зустріч відбулася 13 червня в військовій частині Овруцького району. В ході даного заходу було наголошено на важливості взаємної підтримки, так як в наш час важливою психологічною складовою є згуртованість та сприятливий клімат. Відомо, що труднощі військової служби іноді мають негативний вплив на особистісний розвиток військовослужбовця, пригнічують його моральний та психічний стан. Це, насамперед, труднощі у соціально-психологічній адаптації військовослужбовців до військового середовища.

Тому пріоритетним завдання наших фахівців було наголосити на важливості проходження служби в колективі, де панує увага, взаєморозуміння та взаємодопомога, особливо на даному етапі, яке існує у військових частинах у зв`язку із  складною ситуацією в країні.

      Тренінги підготували та провели практичний психолог Мовчанюк Ольга та соціальний педагог Паламарчук Ірина.

 

       Практичний психолог                                             Мовчанюк Ольга                                        

Сім’ї учасників АТО у дружньому колі  відвідали концерт «ЛІГА СМІХУ»

 

   Центр соціально - психологічної реабілітації населення у м.  Коростені підписав угоду про співпрацю з благодійним фондом «ЄЛЕОН». За сприяння даного фонду, учасники АТО (ООС)  та їхні сім’ї мали змогу  безкоштовно  відвідати концерт «Ліга сміху», який відбувся в суботу, 9 лютого, у міському палацу культури ім. Шевченка міста Коростень.

   ЦСПР населення у м. Коростень  та учасники АТО (ООС) висловлють щиру подяку благодійному фонду «ЄЛЕОН» за гарний відпочинок та позитивні враження від концерту.

   Відвідування подібних заходів  покликане допомогти військовослужбовцям адаптуватися до повсякденного мирного життя, сприятиме злагоді у їхніх сім’ях.

 

Соціальний педагог        Паламарчук Ірина

Плани та ідеї групи самодопомоги

   16 грудня   в  Центрі соціально – психологічної реабілітації населення у місті Коростень відбулася чергова  зустріч ветеранів АТО "Гуртом Легше".

    Під час зібрання обговорювали питання щодо пільг та соціального захисту для учасників АТО. Також було запропоновано створити групу самодопомоги для дружин учасників АТО, присутні підтримали ідею, оскільки на сьогоднішній день це питання є актуальним,  присутні жінки жваво висловлювали свою думку з приводу даної тематики, адже позитивні і негативні емоції відповідним чином позначаються не лише на здоров’ї, працездатності і життєдіяльності людини, а й на сімейних стосунках, що сприяє психологічній та соціальний адаптації  учасників АТО. Всім відомо: здорова фізично і психологічно мама і дружина є запорукою щасливої сім’ї.         

       Окрім вище зазначених питань було винесено на розгляд питання щодо  проведення зустрічей на природі, а саме  зимова риболовля,  пікніки,  ігри та розваги та свіжому повітрі . І не забули про творчі зустрічі,  оскільки такі  посиденьки   допомагають  краще пізнати один одного, зрозуміти, повчитися чогось цікавого, запозичити чи поділитися досвідом.

         Група збирається,  як завжди,  кожну неділю у Центрі соціально-психологічної реабілітації  за адресою:  м. Коростень, вул. Пролетарська, 3, о 10:00