Будівля Центру соціально-психологічної реабілітації у м. Коростені

Тренінг для учасників АТО « Емоційна компетентність»

26 липня 2020 року  на групі  само- та взаємодопомоги практичним психологом був проведений тренінг, метою якого було розвиток емоційної компетентності, досягнення осмисленої гнучкості в управлінні власними емоційними реакціями, що дозволяє усвідомлено рухатися в світі емоційного вибору. Важливим аспектом тренінгу було підвищення толерантності до невдач та невизначеності, а саме: конструктивне ставлення до помилок та розвиток здатності до ризику.

    

За допомогою  запропонованих вправ учасники АТО намагалися зняти напругу та тривожність, створити комфортну атмосферу для успішної роботи, вчилися розвивати емпатію та активно працювали над перетворенням негативних думок в позитивні. В результаті учасники тренінгу сформували навички самопідтримки у негативних ситуаціях.

 

Практичний психолог ЦСПР – Закусило А.В.

Психологічна та емоційна підтримка для дружин АТО

  

       22 червня 2020 року практичним психологом  Центру соціально – психологічної реабілітації населення у м.Коростені було проведено тренінг «Психологічна та емоційна підтримка  для дружин учасників АТО» з метою опанування нових стилів поведінки та розв’язання психологічних проблем індивідуального та міжособистісного характеру. На занятті виконувались різноманітні вправи, в тому числі арт – терапевтичного характеру, після яких було обговорення,обмін своїми думками та досвідом. Тренінг пройшов в позитивному настрої .В кінці заняття жінки поділились враженнями та розповіли,що для себе цікавого та корисного взяли з нашого заняття.

 

 

Практичний психолог        Закусило Аліна

 

    Життя без автоматів. Соціально-психологічна адаптація

Фахівцем із соціальної роботи Центру соціально-психологічної реабілітації населення у місті Коростень спільно з психологом міського центру зайнятості було проведено бесіду з елементами тренінгу для УЧАСНИЦЬ АТО ⁄ ООС. Захід відбувся у невимушеній атмосфері, адже було знайдено підхід до кожного з присутніх. Жінки  почерпнули чимало цікавої, а головне – корисної для них інформації про симптоми стресу, психологічну та моральну стійкість, стресоменеджмент, а водночас отримали поради, як самостійно впоратися з наслідками травматичних подій, оскільки героїні прагнуть  якомога швидше адаптуватися до буденного та мирного життя.

Учасниці АТО ⁄ ООС після зустрічі залишили позитивні відгуки про захід, адже почули відповіді на болючі питання, поспілкувалися з іншими жінками, обмінялися контактами та навчилися боротися з власними страхами, переживаннями і потрясіннями.

 

  Фахівець із соціальної роботи                                                            Олена Прищепчук

Адаптація до мирних умов життя

    Соціальна та професійна адаптація учасників антитерористичної операції є одним  з важливих питань повернення воїнів до мирного життя,  яка полягає як в можливості отримати нову професію, стати конкурентоспроможним громадянином, так і вотриманні послуг з реабілітації. Тому 30 липня 2019 року для безробітних учасників АТО/ООСв міському центрі зайнятості фахівцем із соціальної роботи Центру соціально-психологічної реабілітації населення у місті Коростені презентовано діяльність установи, де було наголошено про послуги, які надає наш заклад. 

Зустріч проходила у формі бесіди, доповідач максимально інформувала присутніх про діючі програми та проекти, направлені на  допомогу, підтримку вразливих категорій населення, основною цільовою категорією, якої є учасники АТО/ООС та члени їх сімей. Відвідувачі Центру СПР можуть отримати поради; консультації (інформаційні, психологічні); достовірну інформацію; кваліфіковану допомогу фахівців центру; знання, як допомагати собі та іншим у складних життєвих ситуаціях; відповіді на наболілі для них запитання; міжнародний досвід в сфері надання послуг.

     Також фахівець із соціальної роботи надала інформацію для тих, хто потребує допомоги психолога, який допоможе подолати: стрес;депресію; безпорадність; труднощі адаптації до нових умов життя; емоційні розлади; наслідки психологічної травми.

Також було запропоновано присутнім відвідати нашу установу, де вони зможуть взяти участь в індивідуальних та групових заняттях, розвиваючих заняттях; “ творчій майстерні”; майстер-класах; групі самодопомоги. Для тих, у кого проблеми із здоров’ям можуть відвідати тренажерний зал та масажне крісло. Тим, хто хоче вивчати іноземну мову, пропонуються заняття, як індивідуальні , так і групові.

 Клуб за інтересами «Я вмію…» проводиться для членів сімей учасників АТО з метою організації їхнього дозвілля, обміну досвідом та налагодженню стосунків, як в сім’ї так і в громаді.

Впродовж зустрічі присутнім було роздано інформаційні матеріали: буклети та оголошення.

 Сподіваюся, що отримана інформація для  демобілізованих бійців стане їм у нагоді.

 

 

    Фахівець із соціальної роботи                                                    Прищепчук  Олена                                                                              

   12 листопада представники Центру соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені, відвідали військову частину, що знаходиться неподалік від міста. Під час зустрічі було проговорено, що у зв’язку з ситуацією в країні даний центр спрямований на допомогу військовослужбовцям та учасникам АТО та підписано договір про співпрацю .