Будівля Центру соціально-психологічної реабілітації у м. Коростені

«Вони помирали, щоб жила Україна»

 

18 лютого 2020 року практичним психологом Центру соціально – психологічної реабілітації населення у м.Коростені на  базі ЗОШ №3 була проведенена інформаційно – просвітницька бесіда з учнями  до дня вшанування Героїв Небесної Сотні, яка почалась з розповіді про події  2014 року. Пригадали всіх українців,яких було вбито в мирний час, які гинули за нашу честь,за волю та за право бути народом. Під час заходу учні дізналися ,що наш земляк Сергій Кемський  брав участь у тих кривавих подіях, де і загинув.

Після бесіди пройшла акція під назвою «Ангели пам’яті», в якій прийняли участь члени сімей АТО та інші учні навчального закладу. В ході заходу виготовили та розвісили білих паперових ангелів.

Вшанування подвигу учасників Революції гідності та звеличення пам’яті Героїв Небесної Сотні для дітей став справжнім уроком сили духу і стійкості українського народу. Після цього всі присутні вшанували пам’ять хвилиною мовчання.

 

Практичний психолог                                                                Закусило Аліна

Круглий стіл «Монетизація пільг на оплату житлово - комунальних послуг та інше»

22 вересня в ЦСПР населення у м. Коростені відбувся круглий стіл на тему « Монетизація пільг на оплату житлово - комунальних послуг та санаторно- курортне лікування для учасників АТО /ООС та членів їх сімей та інше».

На захід був запрошений начальник  Управління  праці та соціального захисту населення у м. Коростень Єсін І.В., який надав змістовну інформацію стосовно пільг  для учасників АТО/ООС та члені їх сімей. В ході роботи всі присутні мали можливість отримати відповіді на питання, що їх цікавили. Учасники заходу поділилися своїм досвідом, як вони вирішували ті чи інші питання стосовно соціального забезпечення для учасників АТО/ООС та членів їх сімей.

 Зустріч пройшла в дружній, спокійній атмосфері , де кожен відчув підтримку та увагу з боку влади та своїх побратимів.

 

   Соціальний педагог                                                                          Паламарчук Ірина

 

  Знай свої права, не забувай про обов'язки

      Практичним психологом Центру соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені Мовчанюк О. Ю. до дня захисту дітей було проведено брейн-ринг на тему «Знай свої права, не забувай про обов`язки». Метою даного заходу було розширити знання учнів про Міжнародний день захисту  дітей, згадати права та обов`язки, виховувати в дітях повагу до оточуючих, толерантність, формувати патріотичні почуття, так як у заході брали участь діти учасників АТО, а вони як ніхто розуміють як важливо любити свою Батьківщину та оберігати її, а прикладом для них є їх батьки. Вони із задоволенням та азартом брали участь у турнірах, розбирали ситуації, відгадували права по прислів’ях, розігрували сценки.

Школярі повинні знати свої права, які  прописані у Конвенції ООН про права дитини, серед яких право на життя і здоровий розвиток, на сім’ю і турботу, на освіту, дозвілля, свободу думки, але при цьому не забувати про свої обов`язки.

Практичний психолог                                                            Мовчанюк О. Ю.

Про підстави й порядок отримання соціального захисту військовослужбовцями 

Допомогу зі зверненнями до відповідних органів учасники АТО можуть отримати у нашому Центрі.

Як отримати статус учасника бойових дій і на які пільги вони мають право?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 20 серпня 2014 року № 413 «Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення» (зі змінами) для надання статусу учасника бойових дій військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) та працівникам Збройних сил України командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники установ, закладів у місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення подають на розгляд комісії Міноборони з питань визначення учасників бойових дій такі документи: