Будівля Центру соціально-психологічної реабілітації у м. Коростені

Програма « Нам не байдуже-2»

в Центрі соціально-психологічної реабілітації населення у. м. Коростені

   Завершився ІІ етап  програми «Підтримка. Порозуміння. Людяність»-2, що діє у форматі українсько-польської програми «Нам не байдуже-2» за підтримки Товариства Лева (Україна)  та  Фонду TerraHumana(Польща) по проекту «Покращення якості надання послуг з соціально-психологічної підтримки внутрішньо переміщеним особам в Центрах соціально-психологічної реабілітації населення в центральних областях України.Проект реалізується за сприяння Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках програми польської співпраці в цілях розвитку.

  У Центрі соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені 06.12.2018 року було проведено круглий стіл на тему: «Колектив як команда однодумців. Превенція конфліктних ситуацій» в рамках програми «Підтримка. Порозуміння. Людяність»-2, що діє у форматі українсько-польської програми «Нам не байдуже-2» за підтримки Товариства Лева (Україна)  та Фонду TerraHumana(Польща) по проекту «Покращення якості надання послуг з соціально-психологічної підтримки внутрішньо переміщеним особам в Центрах соціально-психологічної реабілітації населення в центральних областях України.Проект реалізується за сприяння Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках програми польської співпраці в цілях розвитку.


 

Вчитися спілкуватися з дітьми та дорослими, працювати в команді, розуміти поняття добра і зла та норм поведінки  - це одні із завдань розвитку дітей дошкільного віку. Саме такі завдання були поставлені дляреалізації тренінгової  програми «Я серед інших», яку було проведено 19 листопада психологом Центру соціально-психологічної реабілітації населення  в м. Коростені Юлією Томах в рамках програми «Підтримка. Порозуміння. Людяність»-2 для дітей ДНЗ №1.

Для досягнення мети програми протягом заняття психологом використовувалися активно-рухові ігри, казко-терапія, методи арт-терапії та бесіда.

За сюжетом авторської казки «Зірка, яка випромінювала добро», діти розмальовували зірочки. Сяйво кожної зірки означало сяйво добра кожної дитини. Розфарбовані зірки діти клеїли на декоровану частинку зіркового неба. За сяйво добра своєї зірки діти отримували винагороду – цукерки.

Метою завершальної частини заняття була демонстрація того, що добро має ефект бумерангу. Всі наші щирі побажання іншим повертаюся до нас. Психолог повернула дітям камінці, які вони на початку заняття разом зі своїм побажаннями клали до спільної чаші побажань.

Відтак кожна дитина повернулася додому з частиною добра всобі та отримала його від інших.

Юлія Томах - практичний психолог ЦСПР

м. Коростень

Центр соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені  вже вкотре демонструє свою діяльність як у своєму закладі, так і в інших установах. Ми співпрацюємо з різними організаціями як державними, так і громадськими. 09 листопада 2018р.спеціалісти Центру  провелисемінар-практикум з елементами тренінгу: «Бібліотеки як  центри підтримки громад в умовах військової загрози»  у центральній бібліотеці з метою висвітлення теоретичних та методичних аспектів нових напрямів бібліотечної роботи для допомоги ВПО як особливої цільової категорії на сьогоднішній день, яка потребує теж особливої  організації надання  послугдля них; вивчення ефективності застосування нових напрямів роботи бібліотек у процесі допомоги переселенцям і учасникам АТО; співпраця у команді для досягнення поставлених цілей.

  30 жовтня 2018р. спеціалісти Центру соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені провели семінар з елементами тренінгу у ЗОШ №8 для працівників закладу з метою ознайомлення  вчителів з ефективними методиками роботи в команді; удосконалення вміння конструктивного спілкування для створення єдиної команди. Даний семінар проводився  в рамках реалізації міжнародного проекту « Нам не байдуже-2» за  сприяння Товариства Лева (Україна) та  Фонду TerraHumana(Польща).

Провідний фахівець із соціальної роботи до уваги присутніх представила теоретичний матеріал стосовно створення спільного бачення роботи в команді та правил ведення діалогів, ознайомила з умовами ефективності роботи команди, превенції конфліктних ситуацій.