Будівля Центру соціально-психологічної реабілітації у м. Коростені

«Міжнародна конференція з питань вимушених переселенців у Львові»
 
 

     Тривожні події останніх двох років як ніколи підняли питання дотримання прав людини та цінності кожної особистості в соціумі в період суспільно-історичних змін. Разом з тим, внаслідок соціальних потрясінь та конфліктів як  в окремих людей, так і в різних соціальних груп незалежно від віку та статусу у суспільстві нагальною проблемою стала потреба в отриманні соціально-психологічної, інформаційної, юридичної  допомоги та підтримки.

         Сьогодні однією з особливо вразливих категорій населення є внутрішньо переміщені особи та їх діти. Тому дане питання піднімається і на міжнародному рівні також. Минулого тижня відбулася дводенна Міжнародна конференція з питань вимушених переселенців у м. Львові за підтримки британської благодійної організації BEARR Trust   у співпраці з Інститутом лідерства та управління УКУ та за підтрмики ПРООН в Україні.  Тема конференції: «Інтеграція чи диференціація?».Представники понад пів сотні громадських організацій з різних куточків України зібралися аби обмінятися досвідом та навчитись від місцевих та закордонних експертів як краще допомагати вимушеним переселенцям.    У конференції брали участь також донорські організації:  МОМ (Міжнародна організація з міграції), USAID (Агенство США з Міжнародного Розвитку), UKAID, ПРООН, WNISEF, представники посольств США, Канади, Великобританії, Естонії. Учасники конференції слухали виступи колишнього Міністра з питань біженців та розселення Грузії, експерта з дитячої психології Італійського Католицького університету. Багато часу було відведено для роботи дискусійних груп про роль медіа, лобіювання, ефективної комунікації та фінансування програм інтеграції переселенців.

        Програму конференції склали власне самі організації, що працюють з ВПО. Серед потреб переселенців називають допомогу у пошуку роботи та підвищення толерантності до переселенців у місцевих громадах. Найбільше чого потребують громадські організації є співпраця із міжнародними організаціями, представниками бізнесу та іншими громадськими організаціями, що допомагають ВПО.

         Заповнивши Анкету потенційного учасника конференції з питань вимущених переселенців та успішно пройшовши конкурс, наше місто представляли дві організації: Центр соціально-пстихологічної реабілітації  населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи м. Коростень та громадська організація «Центр розвитку громади» в особі координатора міжнародних програм та проектів ЦСПР населення. Володіючи потужним арсеналом у сфері надання соціально-психологічних, інформаційних, юридичних та  культурно-просвітницьких послуг, наші установи на рівні з іншими вітчизняними та міжнародними організаціями представляли свій досвід роботи. Завдяки 16-річному досвіду роботи з постраждалими категоріями населення, наш заклад надає посильну допомогу і тим категоріям населення, які постраждали внаслідок війського конфлікту-війни на Сході України: а це не тільки учасники АТО, учасники бойових дій, ветерани війни, а також вимушено переміщені особи та їх діти. До уваги присутніх було також надано інформацію про співпрацю з місцевою громадською організацією «Об’єднання вимушених переселенців Донбасу»- «Добротвор», про надання їм соціально-психологічної, інформаційної допомоги, участь у різноманітних культурно-просвітницьких заходах, що сприяє успішній інтеграції вимушених переселенців у Коростенську громаду на рівних засадах.

      Віримо, що пошук шляхів вирішення проблем вимушених переселенців в Україні із залученням міжнародних та вітчизняних ресурсів та знаходження майданчиків для співпраці варті уваги та принесуть свої позитивні результати для тих, хто змушений був залишити свої домівки та розпочати життя заново.

 

 

 Віра Гис – координатор міжнародних програм та проектів ЦСПР населення

та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської кастастрофи.

м. Коростень


 

Заняття до Дня матері для дітей учасників АТО та дітей-переселенців
 
 

12 травня психолог Центру соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань наслідків Чорнобильської катастрофи м. Коростень Невмержицька Юлія провела розвивальне заняття «З любов’ю до мами» в одній зі шкіл міста до всесвітнього Дня матері. В заході прийняли участь діти учасників АТО та діти-переселенці молодшого шкільного віку. Заняття сприяло розширенню та розвитку знань про значення матері в житті людини, емоційного стимулювання почуття любові та ніжності, а також розвиток мислення та емоційного інтелекту дітей.

Як дівчатка так й хлопці активно приймали участь в ході заняття та з ніжністю, а й інколи з гумором розповідали про найдорожчу людину в житті.  Діти з радістю ділилися уподобаннями своїх мам та особливостями настрою в різних ситуаціях. На питання про те, кого найбільше любить мама, хором відповідали: «Мене!». Заняття завершилося демонстрацією своєї любові до мами.

Передає фахівець із зв’язків з громадськістю

Паламарчук Любов   


 
 
Проблеми внутрішньо переміщених осіб
 
  

     

     У березні місяці в залі засідань міськиконкому пройшов круглий стіл на тему: «Актуальні проблеми внутрішньо переміщених осіб та шляхи їх подолання». Ініціаторами та організаторами засідання виступили: Громадська організація «Об'єднання вимушених переселенців Донбасу  «ДОБРОТВОР»; народний депутат України ; міський голова м.Коростень . На засіданні були присутні представники органів державної і регіональної влади та місцевого самоврядування,  Центр соціально-психологічної реабілітації населення, громадських організацій міста.

     Після привітального слова народного депутата та міського голови доповідав позаштатний радник Міністра соціальної політики України з питань ВПО (внутрішньо переміщених осіб)у Житомирській області  про актуальний стан справ з вирішення проблем ВПО в Житомирській області.

  Були озвучені ті актуальні проблеми, потреби та завдання у вирішенні питань інтеграції  ВПО  в місцеві громади.

  Фахівець зі звязків з громадськістю та пресою  доповіла про набутий досвід і можливості Центру соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи в місті Коростень стосовно вирішення проблем ВПО.

  Громадська організація «Об'єднання вимушених переселенців Донбасу  «ДОБРОТВОР» в особі голови  дуже високо оцінила ту роботу , яку проводив Центр соціально-психологічної реабілітації з першого дня прибуття  вимушених переселенців в місто Коростень та Коростенський район. Було наголошено, що  завдяки роботі Центру в місті Коростені ВПО змогли адаптуватись та інтегруватись в громаду і стати активними членами громади міста Коростень.

 

 

   Передає Паламарчук Л.М- фахівецьзі звязків з громадськістю та пресою Центру