Будівля Центру соціально-психологічної реабілітації у м. Коростені

Кібербулінг у підлітковому середовищі

На сьогоднішній день не всі задумуються про безпеку в Інтернеті, а також про загрози та реальність їх наслідків у мережі. Насамперед від наслідків кібербулінгу можуть постраждати діти. КІБЕРБУЛІНГце знущання, приниження, агресивні напади, які здійснюються за допомогою різних гаджетів (зокрема телефонів), з використанням Інтернету, будь-яких електронних (цифрових) технологій. Особа агресор –це булер. Твій телефон, вайбер, месенджер, інстаграм, вотсап бомблять повідомленнями, які тебе ображають? І це триває постійно? – це означає тривалі виснажливі атаки (тролінг).

- Пароль до акаунтів та профілів повинен бути складним. Періодично змінюйте його. І в жодному разі не передавайте іншим.

- Не думайте, що Інтернет збереже вашу анонімність. Інтернет – публічний простір, дії в ньому залишаються в історії. Усе таємне стає явним.

  - Поважайте факти. Треба вміти зберегти підтвердження факту кібербулінгу. Якщо вас щось неприємно вразило, зачепило, засмутило – збережіть це (зробіть скріншот) й порадьтеся з тими, кому довіряєте.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

Þ Спілкуйтеся з людьми, яких ви знаєте у реальному житті.

Þ Закрийте у соціальних мережах свою сторінку та список друзів від сторонніх осіб. Не вказуйте у профілі та повідомленнях свою адресу, номер телефону та номер школи, де навчаєтесь.

Þ Перед тим, як викласти в Інтернет або надіслати будь яке своє фото, припустіть, що завтра це фото з’явиться на білборді або на стінах у вашій школі.

Þ Уявіть, що ви або хтось з ваших друзів «потрапили на гачок» кіберзлочинця?

Що треба зробити:

 - припини листування;

 - не надсилати фото чи гроші;

 - не зустрічатися зі злочинцем;

 - зробити копію всього листування або скріншот сторінок, де розміщені світлини;

 - звернутись до дорослого;

 - разом зверніться до служби підтримки соціальних мереж із проханням видалити фото або відео з тобою.

Не дозволяйте принижувати або переслідувати себе або своїх друзів в Інтернеті. Знайте, що ваші права є кому захистити.

 - Професійні психологи і юристи Національної дитячої «гарячої» лінії допоможуть вам розібратися зі складнощами й вирішити будь-яку вашу проблему.

    Не вагайтесь!  Телефонуйте за безкоштовним номером 0-800-500-225 або коротким номером 116 111 (безкоштовно з усіх мобільних). Лінія є анонімною та конфіденційною. Працює в будні з 12.00 до 16.00.

 - Ви можете звернутись до керівництва навчального закладу. Закон зобов’язує їх захистити вас від булінгу в школі.

 - Ви можете звернутись до поліції за номером 102 (цілодобово).

 

 

Юрисконсульт ЦСПР населення у м. Коростені – Вигівська Ольга