Будівля Центру соціально-психологічної реабілітації у м. Коростені

Виконуючи правила - не допускаємо пожежі!

  За прогнозами Житомирського центру з гідрометеорології на території області очікується 23-24 квітня в північних районах та 23-25 квітня в південних – надзвичайна (5 класу), на решті території 23-24 квітня. Та враховуючи, що останнім часом в Житомирській області сталася велика кількість пожеж, хочу ще раз нагадати, що:

Відповідно до Наказу Державного комітету  лісового господарства України  N 278, від  27.12.2004 року передбачені протипожежні вимоги, а саме:

           Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

3.1.1. Розведення  багать  у  лісі  (крім тих, що пов'язані з технологічними  вимогами  лісогосподарських  заходів  у спеціально передбачених для цього місцях).

3.1.2. Заїзд  на  територію  лісового  фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети.

3.1.3. Відвідування  населенням  хвойних  насаджень  при 5-му класі   пожежної  небезпеки  (надзвичайна  небезпека)  за  умовами погоди.

3.1.4. Палити,  кидати  у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати  з  люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети.

3.1.5.  Залишати  у  непередбачених  для  цього  місцях  лісу обмащене,  просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я тощо.

3.1.6. Заправляти  пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна.

3.1.7. Експлуатувати  машини  та  інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою.

3.1.8. Палити  або  користуватися  відкритим  вогнем  під час проведення  робіт  з  паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).

3.1.9.  Використовувати  на  полюванні  пижі,  виготовлені  з горючих або здатних тліти матеріалів.

Також доводжу до відома, що 13 квітня 2020 року Верховна Рада затвердила зміни у Кримінальному кодексі та Кодексі України про адмінправопорушення, якими посилила відповідальність за спалювання сухої трави та інших злочинів, що забруднюють повітря, знищують рослинний світ тощо. 17 квітня цього року ці зміни набули чинності.

Отже тепер збільшено відповідальність згідно Кримінального та Адміністративного кодексів України .

Кодекс України про Адміністративні правопорушення (Далі- КУпАП).

Стаття 77 (КУпАП). Порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста (1530грн.) до двохсот сімдесяти (4590грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот сімдесяти (4590грн) до дев’ятисот (15000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот сімдесяти (4590 грн.) до дев’ятисот (15000грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від шістсот тридцяти (10710 грн.) до однієї тисячі восьмисот (30600 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 77-1(КУпАП).  Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища,- тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти (3060 грн.) до трьохсот шістдесяти (6120 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від дев’ятисот  (15000 грн.) до однієї тисячі двохсот шістдесяти (21420 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти (6120 грн.) до семисот двадцяти(12240 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За статтею 245  Кримінального кодексу України .

  1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом -караються штрафом від п’яти тисяч чотирьохсот (91800грн.) до дев’яти тисяч (153000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
  2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

 

У разі виявлення  пожежі  телефонуйте — 101.

 

 

Інформацію підготував юрисконсульт ЦСПР населення у м. Коростені
Дмитро Заїка.

Використано інтернет ресурси:

 Офіційний сайт міста Коростеня (http://korosten-rada.gov.ua/news/upravlinnya-z-nadzvichaynih-situatsiy/pravila-povodzhennya-v-ekosistemah-v-pozhezhonebezpechniy-period--16107.html),

 Офіційний  веб-портал  Верховної Ради України (https://rada.gov.ua).