Будівля Центру соціально-психологічної реабілітації у м. Коростені

Чорнобиль-це подвиг, пам'ять і наш нестерпний біль…

У Центрі соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені відбувся захід, приурочений 33-річниці Чорнобильської катастрофи за участю народного депутата України Володимира Арешонкова,учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, представників місцевого самоврядування, державних та громадських чорнобильських організацій міста Коростеня, засобів масової інформації та учнівської молоді.

Присутні зібралися, щоб згадати найстрашнішу катастрофу ХХ-го століття – аварію на Чорнобильській АЕС.

З метою  вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС фахівці Центру підготували музично-літературну композицію: «Чорнобиль-це подвиг, пам'ять і наш нестерпний біль…»,виставку друкованих матеріалів та презентацію ліквідаторів  аварії на ЧАЕС: «Чорнобиль… Весни обірване суцвіття.». Лунали авторські вірші та пісні у виконанні спеціалістів закладу.

  Народний депутат України  Володимир Арешонков повідомив присутніх про заходи, які приймаються Верховною Радою та урядом України стосовно забезпечення чи перегляду пільг учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС та наголосив, що на сьогодні, на превеликий жаль, скорочуються видатки на Чорнобильські програми, на гідне пенсійне забезпечення ліквідаторів.

     Директор Центру СПР населення Сергій Вигівський як ліквідатор І категорії  виступив з презентацією про свій власний внесок у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Поділився спогадами про день, який розділив його життя на до та після катастрофи. Присутні ліквідатори також ділилися спогадами та переживаннями з  підростаючим поколінням, щоб ще раз наголосити, що подібні катастрофи не повинні повторитися. Старшокласники, затамувавши подих, уважно слухали очевидців подій та задавали питання, які їх цікавили.

Учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС було нагороджено почесними грамотами Верховної Ради України, грамотами та подяками від народного депутата України, обласного та місцевого самоврядування.

      Ми ще раз намагаємося довести кожному, що Чорнобильська трагедія не має давності. Хоча минуло вже тридцять три роки, як сталася жахлива трагедія на Чорнобильській АЕС, масштабна катастрофа, яка загубила життя багатьох тисяч людей, ми й досі відчуваємо на собі її наслідки. Багато людських доль обпалила своїм смертоносним сяйвом Полинова зоря. Спливають роки, сплітаючись у десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії залишається величезним горем для нас, українців.На жаль, їївідгомінзвучатиме щедовго і позначиться не на одному поколінні людей.

Герої Чорнобиля- Герої Європи, саме так називають людей, які ціною свого здоров’я та життя приборкали  техногенну стихію.Тільки через багатороків приходить до нас переосмислення масштабів цієї трагедії і подвигу ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

Ми маємо зробити все, щоб у майбутньому подібні катастрофи ніколи не повторювались, а пам’ять про цих людей жила у наших серцях.

 

 

 

 Віра Гис-спеціаліст ЦСПР населення

 у м. Коростені