Будівля Центру соціально-психологічної реабілітації у м. Коростені

Фахівці Центру соціально-психологічної реабілітації населення у місті Коростені разом з клієнтами долучилися до щорічного Всеукраїнського забігу "Шаную воїнів.Біжу за героя". Мета забігу - вкотре вшанувати пам'ять тих, хто віддав задля нашого миру власне життя, і нагадати, що війна триває. Шануймо пам'ять полеглих Героїв.

 

28 серпня 2024 року відбувся виїзний захід в с.Білка, Сушки, Новина, організований за ініціативи Коростенського районного відділу ДУ «Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб».
В цьому заході активну участь прийняла юрисконсульт Центру соціально-психологічної реабілітації населення Наталія Бондарчук. Провела бесіди з військовослужбовцями та членами їх сімей, розповіла який спектр послуг можна отримати в Центрі соціально- психологічної реабілітації населення у м.Коростені та роздала буклети Центру, а також проводила індивідуальну роботу стосовно юридичної допомоги. День пройшов із користю.
   

23 серпня- день Державного прапора України, день головного символу Незалежності, день кольорів незламності. В цей день психологом Центру соціально-психологічної реабілітації населення у місті Коростені було проведено соціальне опитування серед населення міста. З учасниками ми поговорили про те, чи відмічають вони день прапора і що ж означають ці два важливих для кожного кольори - блакитний і жовтий. Слава Україні!

  

     У суботу, 24 серпня, Україна відзначила 33-тю річницю проголошення незалежності. Це важливе свято для держави, адже сьогодні, як і багато поколінь тому, українці виборюють свою незалежність зі зброєю в руках.

     З нагоди цього свята спеціалістами Центру соціально-психологічної реабілітації населення у місті Коростені у парку Древлянський було організовано патріотичний захід «Разом до Перемоги». В заході приймали участь ветерани, члени їх сімей та інші категорії населення.

      В рамках заходу коростенці дізналися більше про символи України (прапор, герб та гімн), а також про здобуття незалежності країни. Наймолодші учасники із задоволенням  малювали національну символіку на асфальті та отримали жовто-блактиний прапорець в подарунок.

Дякуємо нашим містянам за патріотизм і любов до Батьківщини!

       

Психологом Центру соціально-психологічної реабілітації населення у місті Коростені було проведено бесіду з працівниками Спілки голів окружних будинкових вуличних комітетів. В ході розмови поговорили про особливості надання психологічної допомоги військовим та членам їх родин, про необхідність психологічної підтримки та соціального супроводу. Також розглянули напрямки подальшої співпраці та взаємодії.

 

СТОП ПАНІКА

Прочитана була цікава стаття «Як не піддаватися паніці». Певними моментами хочеться поділитися:

 

  1. Переконайтеся, що ви робите все можливе, щоб убезпечити себе і свою сім'ю:

 

- мийте руки з милом, користуйтеся антисептиком, не чіпайте руками обличчя, очі, рот і ніс;

- по можливості залишайтеся вдома, якщо потрібно вийти - дотримуйтеся дистанції з іншими людьми;

- не забувайте провітрювати і робити вологе прибирання;

- якщо ви застудилися, підвищується температура, є кашель і утруднене дихання, викличте лікаря;

- дотримуйтеся рекомендацій органів охорони здоров'я та заходів карантину;

 

  1. Вивчіть статистику, в основному ми панікуємо від невідомості:

- в 80% випадків коронавірус протікає як звичайна застуда;

- в зоні ризику літні люди і люди з важкими хронічними захворюваннями;

- у дітей коронавірус протікає безсимптомно в більшості випадків;

- смертність від коронавіруса становить 0.4% для людей у ​​віці до 50 років, 1.3% у віці до 60 років, 3.6% у віці до 70 років; 8% у віці до 80 років, для порівняння, смертність від грипу становить 1%;

- після заходів карантину захворюваність коронавірусу в Китаї практично зійшла нанівець;

 

  1. Дотримуйтесь інформаційну гігієну:

 

- довіряйте тільки перевірених джерел;

- менше говорити про коронавірус, адже ці розмови нагнітають паніку;

- не концентруйтеся на поганих новинах, в світі відбувається багато хорошого, наприклад читайте історії про те, як люди в різних країнах підтримують один одного;

- проводите менше часу в інтернеті, монотонні домашні справи добре відволікають від тривожних думок;

 

  1. Не намагайтеся контролювати те, на що не можете вплинути:

 

- відчуття безсилля тільки зростає, якщо ви намагаєтеся контролювати ситуацію з коронавірусом, визнайте свої обмеження і робіть тільки те, що від вас залежить;

- продумайте план дії в різних ситуаціях, це допоможе повернути контроль над тим, що відбувається;

- ви все ще можете вибирати, що вам робити в ситуації, що склалася, наприклад займіться справами, які давно відкладали;

  1. Подбайте про себе:

 

- по можливості перейдіть на віддалену роботу;

- потрібно висипатися, поганий сон знижує імунітет;

- відволікайтеся та проведіть час цікаво - робіть зарядку, починайте читати нову книгу, дивіться фільми, пересадіть квіти, поремонтуйте мотоцикл, або щось вдома, приготуйте що-небудь смачненьке, розберіть завали в шафі;

- займіться улюбленою справою або зробіть те, що давно відкладали;

 

Пам'ятайте, паніка - це страх невідомого майбутнього. Щоб впоратися з цим завданням, потрібно сконцентруватися на тому, що є тут і зараз.

 

Практичний психолог            Мовчанюк Ольга